Ostrov Menorca

Jak charakterizovat Menorcu, mladší sestru slavnější Mallorky? Velmi členité pobřeží, spousta skalisek a útesů, ale i malebné zátoky a romantické písčité pláže a ve vnitrozemí nedotčená příroda. Ostrov je porostlý statnými duby, piniemi, olivovníky, opunciemi a různými druhy kaktusů. Díky rezervaci, která zde byla před téměř čtvrt stoletím vyhlášena, se zde uchovaly přírodní poklady pro nadcházející generace.

menorca-1

Z pohledu turistiky má Menorca jednu výhodu. Na rozdíl od sousední Mallorky, která je vyhlášenou turistickou destinací a kam se v průběhu sezóny doslova sjíždí celá Evropa, Menorca je daleko klidnější místo pro odpočinek. Vedle turistů, kteří na ostrov míří za odpočinkem právě pro jeho relativní klid, je též poměrně oblíben u nesezdaných dvojic, kteří na Menorcu přijíždějí říci si své ano.

Kdo se nechce jen válet na pláži nebo na lehátku u hotelového bazénu, má možnost si vrchovatou měrou užívat nejrůznějších plážových a vodních sportů, potápět se v křišťálově čisté vodě Středozemního moře nebo si vypůjčit malý motocykl či automobil a vydat se na poznávací okruh po ostrově. Hojně praktikovanou odpočinkovou činností jsou též krátké procházky podél šumícího moře, ale také dlouhé túry napříč ostrovem podél zdejších typických políček obestavěných kameny a malebných horských vesniček, kde jako by se zastavil čas.

Zdejší architektura je velice rozmanitá. Však se také není co divit. Za prošlá staletí stihla být ovlivněna řeckou kulturou, Římany, fénickým vlivem, arabskými kmeny a v moderní historii pak Francouzi a Angličany.

menorca-2

Ti, kdo rádi nakupují, by se měli určitě vypravit do malého městečka Ciutadella de Menorca nebo rovnou do hlavního města ostrova Mahónu. Malými krámky se suvenýry se to v obou obcích jen hemží a každý se zde určitě najde něco, co mu bude příjemný čas strávený na ostrově uprostřed Středozemního moře připomínat.

Další alternativou, jak příjemně strávit den, je účast na jednom z mnoha lodních výletů, které jsou v místních přístavech návštěvníkům ostrova za rozumný peníz nabízeny. Lodě plují podél mořského pobřeží a při zastávkách se lze vykoupat na některé ze zdejších nedotčených plážích. Nedotčených proto, že bývají většinou přístupné pouze z moře a proto v jejich okolí zatím nevyrostly žádné hotely.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Mallorca. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s