Alcúdia

Letovisko Alcúdia se nachází na severovýchodě ostrova Mallorca a během posledních několika let se stalo nejvyhledávanějším a svým způsobem též nejmodernějším bodem celého ostrova.

alcudia-01

V Alcúdii jsou velice dlouhé pláže, ty nejdelší měří na délku až 16 kilometrů. Na pláži samozřejmě nechybí vodní sporty od paraglidingu až po nenáročné, ty méně adrenalinové sporty. Nechybí zde půjčovny vodních skútrů, člunů, šlapadel a plachetnic.

Kolem celého pobřeží byly vysázeny borovice, které za celá desetiletí žádně narostly. Turistům skýtají možnost odpočinku v jejich chladivém stínu či jsou ideálním místem pro krátkou procházku podél pláže. Ve stínu jejich korun vedou i četné cyklistické stezky. Svou vůní lákají návštěvníky na něco dobrého celé řady restaurací, barů a kaváren. Region Alcúdia si oblíbily též rodiny s dětmi, neboť vstup do moře je zde pozvolný a o děti se tudíž není třeba bát. Navíc je možné je snadno zabavit v nedalekém aquaparku.

Alcúdia znamená v arabštině Na kopci. Proč zrovna tento název? Protože nynější Alcúdia byla založena na místě bývalého hlavního města, které bylo kdysi postaveno na kopci. V okolí lze dodnes narazit na několik zřícenin tehdejších domů a opuštěné hradby, které sloužily k ochraně města. Místní se snaží dochované pozůstatky zachovat, neboť staré jádro nynější Alcúdie se stalo Národní historickou památkou. V posledních letech se též hodně pokročilo s rekonstrukcí obou vstupních bran do města.

alcudia-02

Alcúdia se přizpůsobuje rostoucímu zájmu a staví se zde rozsáhlé sítě hotelů a apartmánů, které budou vyhovovat současným trendům a přilákají nové cestovatele. Nejnavštěvovanějším místem v celé Alcúdii je Puerto D´Alcúdia, vedle něhož se nachází chráněná bažinatá oblast, kam mohou turisté vyrážet za pozorováním spousty druhů ptáků a ryb.

V případě dostatku volného času pak stačí počkat na nějakou loď a vypravit se třeba do Platjy de Formentor, Ca´n Picafort, do Ciuteadelly na Menorce nebo Porta de Pollenca.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Mallorca. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s