Zlaté písky

Jedno z nejmodernějších turistických center Zlaté písky v jihoevropském Bulharsku se nalézá asi 20 kilometrů od přístavního města Varna. Někdy bývá nazýváno perlou Černého moře a je opředeno legendami o bukanýrech, kteří prý kdysi na černomořských březích ukryli poklad nesmírné hodnoty. Země se ale rozhodla lupiče potrestat a všechny jejich zlaté mince změnila na zlatý písek. Právě tak údajně přišlo letovisko Zlaté písky ke svým plážím, jež daly vzniknout i jeho trefnému jménu – Zlaté písky. Jenže tím ona pohádka nekončí, ba právě naopak.

zlate-pisky

V současnosti mohou turisté během dovolené v letovisku Zlaté písky lenošit na téměř čtyři kilometry dlouhém pobřeží se zlatožlutými plážemi s pozvolným vstupem do moře a v některých místech širokých až úctyhodných 100 metrů!

Bonusem pro letoviska na Zlatých píscích je i skutečnost, že je v nich možné ochutnat i známé minerální prameny, které mají blahodárný účinek na lidské tělo.

Obliba oblasti Zlaté písky navíc ještě vzrostla po dobudování moderního aquaparku Aquapolis, který svou rozlohou zabírá plochu 42.000 metrů čtverečních a zábavu na nejrůznějších vodních atrakcích si zde může současně užívat více než 3.000 tisíce lidí.

Ti, co nevydrží dlouho relaxovat na pláži, se mohou vydat na různé výlety po okolí. Mohou například navštívit přírodní rezervaci přímo ve Zlatých píscích nebo si zajet do nedalekých lázní Sv. Konstantina, kde ze země vyvěrají horké minerální prameny.

zlate-pisky-2

Pokud mají turisté k dispozici auto z některé z půjčoven, stojí za to zajet se podívat na strmé útesy mysu Kaliakra. Ty se od hladiny šplhají do výšky 70 metrů a na délku měří téměř 2 kilometry.

Výhodou letoviska Zlaté písky je jeho vlastní mezinárodní letiště a turisté se tak po příletu nemusí nikam zdlouhavě trmácet. Ve Zlatých píscích si na své přijdou jak milovníci nočního života a zábavy, tak společenského života během dne. Pro ty nejnáročnější turisty zde byly dokonce vybudovány velmi luxusní hotely skýtající veškeré pohodlí.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Bulharsko. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s