Ostrov Formentera

Pro letní dovolenou u moře velmi oblíbený ostrov Formentera, který politicky náleží ke Španělsku, leží v západní části Středozemního moře. Spolu s Mallorcou, Menorcou a Ibizou tvoří Baleárské ostrovy. Formentera je spolu s Ibizou nejjižněji položeným ostrovem tohoto souostroví.

formentera

Formentera bývá často označována též jako Pityuský ostrov. To v překladu znamená borovicový nebo též piniový.

Rozloha ostrova činí jen něco přes 80 km2 a jde o nejméně obydlený Baleárský ostrov. Na délku měří ostrov jen asi 20 km a v nejužším místě je jen 2km široký. Zato pobřeží se pyšní celkovou délkou téměř sedmdesáti kilometrů a z toho celých 20 km tvoří písečné pláže.

Formentera se může chlubit krásnou přírodou, která láká i ty „nejzmlsanější“ turisty. Často bývá označována jako středomořský ráj, připomínající ostrovy Karibiku.

Tato skutečnost má ale i svou stinnou stránku. Ceny ubytování na ostrově jsou poměrně vysoké. Ale pro toho, kdo hledá nedotčenou přírodu a naprostý klid v relativní blízkosti k evropskému kontinentu, je právě Formentera jasnou volbou.

Hlavní město Sant Francesc Xavier je poměrně malé a nachází se jen asi 3 kilometry od přístavu La Savina. Městečko je plné krámků s nejrůznějšími suvenýry a přímo vybízí k odpočinku v některé ze zdejších kaváren či restaurací.

formentera-letecky-zaber

V samém srdci ostrova se nachází vesnička Sant Ferran de ses Roques. Ta bývá někdy nazývána San Fernando a je úzce spojena s hnutím hippies. Turisté sem však jezdí hlavně za úchvatnou krajinou, především do zátokoy Cala En Baster. Ta je od vesničky vzdálena jen asi 2km a toto skryté místo je častým cílem nudistů.

Nejoblíbenější pláží ostrova je zřejmě Platja de Ses Illetes v jeho severní části. Turisté zde mohou odpočívat a relaxovat na bílém jemném písku, chráněni před větrem okolními dunami. Celá oblast patří k přírodnímu parku Ses Salines. Z pláže Platja de Ses Illetes lze dohlédnout až na nedaleký ostrov Ibiza.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Španělsko. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s