Letovisko Černomorec

Bulharské letovisko Černomorec se nachází v jižní části Burgaského zálivu vzdálené asi 24 km od Burgasu a 9 km od Sozopole. Jde o menší městečko s příjemnou atmosférou se spoustou parků a jen asi třemi tisíci stálých obyvatel.

cernomorec

Mezi českými turisty je Černomorec oblíben kvůli příznivým cenám a především z důvodu klidu a záruky ničím nerušeného odpočinku během dovolené.

V Černomorci nejsou žádné historické památky, za hranicemi města začínají pole a louky. Nabízí však k posezení nespočet malých hospůdek, ve kterých mohou hosté ochutnat pokrmy tradiční bulharské kuchyně. Zajít lze i do některé ze zdejších kavárniček a posedět u kávy se zákuskem či u sklenky dobrého vína.

Černomorec nabízí ke koupání v moři 4 hlavní pláže. Všechny sice mají pozvolný vstup do moře a jsou tak vyhledávaným cílem rodin s malými dětmi, ale jinak má každá z nich svou osobitou atmosféru.

Voda v Černomorci je čistá a krásně modrá. Na rozdíl od velkých a známějších středisek v Bulharsku nejsou zdejší pláže ani v hlavní sezoně přeplněné.

cernomorec-plaz

V jižní části městečka leží pláž King’s Beach, na které mohou turisté vyzkoušet některý z mnoha vodních sportů či atrakcí. Půjčit si lze třeba šlapadla nebo vodní skůtr. Oblast je také vhodná k potápění a šnorchlování.

Koho omrzí sluníčko a lenošení na pláži, můžete se vydat na výlety po okolí. Autobusem je možné se dostat snadno do starobylé Sozopole s historickým centrem. Pravidelné linky jezdí také do Burgasu nebo do Varny, kde je delfinárium.

Velmi oblíbenými jsou též výlety lodí na nedaleký ostrov sv. Ivana.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Bulharsko. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s