Portugalské Algarve I.

Algarve, nejjižnější portugalský region, je jednoznačně turisticky nejnavštěvovanější oblastí tohoto jihoevropského státu. Nádherné pláže, strmé útesy i drsné přírodní scenerie. To vše čeká na turisty, kteří se rozhodli strávit svůj volný čas na portugalské části pobřeží Atlantského oceánu.

algarve

Geograficky patří Algarve mezi nejmenší portugalské provincie, ale z pohledu cestovního ruchu a počtu turistů, kteří do regionu přicestují z nejrůznějších koutů světa, je Algarve portugalskou jedničkou. Celých 40% návštěvníků, kteří během letní sezóny míří za odpočinkem právě do Portugalska, tráví svůj pobyt právě na Algarve. Důvody jsou zřejmé: příjemné středomořské podnebí, nejteplejší moře v Portugalsku a v neposlední řadě i zdejší úchvatná a okouzlující příroda.

Algarvské pobřeží se táhne od ústí řeky Guadiana, která zároveň tvoří hranici se Španělskem, 200 kilometrů na západ až k Cabo de São Vicente. Oblíbené písečné pláže se pozvolným vstupem do moře se nacházejí především ce východní části Algarve, nedaleko známého turistického centra Faro.

algarve2

Ve střední a západní části pobřeží se naopak podél pobřežní čáry nacházejí do červena zbarvené útesy, které se zvedají až několik desítek metrů nad hladinu. To je důvodem, proč je na mnoho pláží západního pobřeží poměrně komplikovaný přístup. Na část z nich vedou krkolomné skalní stezky, na některé se dá projít jen tunelem vytesaným ve skále nebo se útesy musí obcházet delší oklikou podél pobřeží. Některé resorty dokonce mají kvůli přístupu na pláž vybudovaný výtah.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Portugalsko. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s