Ostrov lásky Ibiza

Ibiza. Ostrov, který zlákal a okouzlil nejednoho umělce a milovníka života a přírody. Jde o jeden z nejoblíbenějších středomořských ostrovů a turisty sem láká panenská příroda, široké kulturní možnosti a hlavně nádherné bílé písčité pláže s tyrkysově modrým mořem.

Ibiza

Mezi nejkrásnější pláže ostrova Ibiza patří Playa d´en Bossa. Jde o nejdelší pláž na ostrově, která má pozvolný vstup do moře a je tak oblíbená u mladých rodin s dětmi. O moderní velké hotelové komplexy tu rozhodně není nouze a turisté tak mohou vybírat ubytování v objektech od těch nejlacinějších až po nejdražší hotely. Drobnou nevýhodou tohoto místa je blízkost letiště, takže v tichých chvilkách mohou být slyšet vzlétající a přistávající letadla.

Centrum kulturního dění na ostrově Ibiza se nachází ve stejnojmenném městečku ve čtvrti Figueretes. Noční život tu v místních podnicích a diskotékách trvá až do rána. Menší letoviska, jako je například Es Cana, vyhledávají turisté, kteří nechtějí být na dovolené ničím rušeni.

Bez zajímavosti není, že každou středu se v městečku Punta Arabí konají tzv. Hippie trhy. Vlastně celá Ibiza je protkána krásnými městečky, zátokami a bílými plážemi, které čekají na své návštěvníky.

Vzhledem k místní dvouhodinové siestě se zde čas plouží až do pozdních večerních hodin. Na Ibize se obědvá kolem 13 hodiny a na večeři si turisté musí počkat až na 20. hodinu. Během dne se všichni vyhřívají na pláži a relaxují.

Kolem poledního si obyvatelé ostrova Ibiza dopřávají siestu a schovávají se před slunkem. Ve večerních hodinách se vše ale změní téměř k nepoznání. Místní obyvatelé jsou plni elánu a nadšení. Všechny uličky jsou ozářené a plné lidí, kteří se chtějí bavit. A teprve až ve dvě v noci se otevírají nejvyhlášenější diskotéky El Divino, Privilege nebo Amnesia.

Na život na Ibize si turisté zkrátka musí zvyknout.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Španělsko. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s