Ostrov Sicílie

Do Itálie každým rokem míří desetitisíce turistů z celého světa a letoviska jako Rimini nebo Gargano zná téměř každý. Ale co italské ostrovy? Z dějepisu si většina z nás možná vzpomene na Elbu, ale jak je to s dalšími ostrovy a možností odpočinku?

etna

Největším italským ostrovem je slunná Sicílie. V nabídce cestovních kanceláří je k nalezení široká škála hotelů, od menších penzionů až po luxusní resorty.

Zřejmě nejznámějším symbolem Sicílie je největší dosud činná sopka v Evropě Etna. Krásná krajina, hezké pláže a cenné antické památky dělají ze Sicílie vyhledávanou oblast mezi turisty de facto po celý rok.

Na ostrově se nachází 2 letiště, v Palermu a Catanii. Palermo je současně hlavním městem tohoto největšího středomořského ostrova.

Sicílie je převážně hornatou zemí, však se zde nacházejí dokonce 4 pohoří. Co se týče počasí, převládá tu samozřejmě středomořské klima, což znamená poměrně dlouhé horké léto a krátká, mírná zima. Ke své dovolené si klienti většinou vybírají střediska Taormina Mare a Giardini Naxos.

Taormina je nejnavštěvovanější městem celé Sicílie. Do historického jádra sice nesmí automobily, to však nebrání turistům si naplno vychutnat atmosféru tohoto krásného místa. Písčito-oblázková pláž Recanati láká k opalování a lenošení u moře.

V sousedním Giardini Naxos je mnohem klidněji, z Taorminy sem jezdí autobusy dlouho do noci. Je to nejstarší místo na celém ostrově a leží přímo pod majestátnou Etnou.

Kdo se rozhodne na Sicílii vycestovat, neměl by si rozhodně nechat ujít výstup na Etnu. Tento cíl je neoblíbenějším u všech turistů, místní jí přezdívají Mongibello. Na sopku se lze dostat buď pěšky nebo lanovkou, jejíž cena ovšem nepatří k nejnižším. Vrchol sopky leží ve výšce 3300m.n.m. Pokud však bude zvýšená sopečná činnost, je přístup k vulkánu zakázaný.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Itálie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s